Aktualności

Aktualności

GWDA na
28.05.2018

GWDA na "Niskoemisyjnej Pile"

W miniony weekend, podczas odbywającego się na pilskiej wyspie pikniku „Niskoemisyjna Piła”, mieliśmy okazję przedstawić nasze pomysły wspierające ideę niskoemisyjności.

Przeczytaj więcej
GWDA w rejestrze BDO
09.05.2018

GWDA w rejestrze BDO

Informujemy o wpisaniu GWDA sp. z o.o. do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w  art. 49 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2018 r. poz. 21, z późn. zm.) oraz nadaniu indywidualnego numeru rejestrowego: 000009560.
W związku z powyższym prosimy o wpisywanie ww. numeru rejestrowego w kartach przekazania odpadów.

Przeczytaj więcej
GWDA z certyfikatem ISO 14001:2015
01.03.2018

GWDA z certyfikatem ISO 14001:2015

Miło nam zawiadomić, iż GWDA sp. z o.o. uzyskała certyfikat wdrożenia i stosowania Systemu Zarządzania Środowiskiem według Normy ISO 14001:2015.
Norma ta jest uznanym na całym świecie dokumentem, potwierdzającym sprawną i udaną operacyjną ochronę środowiska.
Dla porządku dodajmy, iż certyfikacja objęła odbiór i oczyszczanie ścieków, przetwarzanie odpadów, produkcję i sprzedaż nawozów organicznych i środków poprawiających właściwości gleby.

Przeczytaj więcej
GWDA na konferencji dot. Projektu Doradztwa Energetycznego
22.02.2018

GWDA na konferencji dot. Projektu Doradztwa Energetycznego

1 lutego br. w Pile odbyło się organizowane przez WFOŚiGW w Poznaniu spotkanie pod nazwą „Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia”.
Było to trzecie z cyklu spotkań o tym samym tytule, zorganizowane tym razem w Pile przy wsparciu Miasta Piła oraz Pilskiego Klastra Energetycznego.

Przeczytaj więcej
Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe OZE
02.02.2018

Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe OZE

W dniu dzisiejszym doszło do podpisania umowy konsorcjum, mającej na celu wybudowanie na terenie GWDA sp.  z o.o. "Centrum Badawczo-Rozwojowego Odnawialnych Źródeł Energii w Pile".
W skład konsorcjum weszła GWDA sp. z o.o., PWSZ w Pile oraz Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.
Projekt przewiduje stworzenie laboratorium symulacyjnego odnawialnych źródeł energii, szkoleń oraz edukacji w ramach studiów dualnych czy realizacji prac dyplomowych.

Przeczytaj więcej
GWDA w staraniach o Certyfikat PN-EN ISO 14001:2015
18.12.2017

GWDA w staraniach o Certyfikat PN-EN ISO 14001:2015

Informujemy, iż w dniach 15-16 grudnia 2017r., w GWDA sp. z o.o. odbył się audyt certyfikujący Systemu Zarządzania Środowiskiem według normy PN-EN ISO 14001:2015.
Audyt przeprowadziła DQS Polska Sp. z o.o. z Warszawy, która zweryfikowała wewnętrzne procedury stosowane w GWDA sp. z o.o. pod kątem ich zgodności w zakresie ochrony środowiska.
Norma PN-EN ISO 14001:2015 obejmuje kryteria dotyczące systemu zarządzania środowiskowego, których spełnienie przekłada się na skuteczniejsze osiąganie postawionych przed organizacją celów środowiskowych i ekonomicznych.

 

Przeczytaj więcej
Przekazanie Składowiska odpadów
06.11.2017

Przekazanie Składowiska odpadów

Informujemy, iż w związku z przekazaniem w dzierżawę instalacji Składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne (o statusie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych), zlokalizowanego w Kłodzie, gmina Szydłowo, od dnia 31.10.2017 r. zarządzającym Składowiskiem jest Altvater Piła sp. z o.o. w Pile, ul. Łączna 4a.

W związku z powyższym, w sprawie przekazywania odpadów prosimy kontaktować się z firmą Altvater Piła sp. z o.o.

Przeczytaj więcej
GWDA sp. z o.o. z wyróżnieniem
19.10.2017

GWDA sp. z o.o. z wyróżnieniem "Produkt w obiegu"

Niezmiernie nam miło poinformować, iż otrzymaliśmy kolejne wyróżnienie. Zostało ono przyznane przez Ministra Środowiska w konkursie "Produkt w obiegu".

Przeczytaj więcej
Współdzielnia Piła ruszyła!
18.10.2017

Współdzielnia Piła ruszyła!

25 października, z inicjatywy Prezesa Zarządu GWDA sp. z o.o. Tomasza Wojciechowskiego, wsparciu Miasta Piła, Tarpil Sp. z o.o. oraz InwestPark Piła, powstał niezwykły punkt na mapie Polski.
„Współdzielnia”, bo o tym miejscu mowa jest nowatorskim projektem, zakładającym utworzenie niedużego punktu usługowego dla mieszkańców miasta Piły.

Przeczytaj więcej
Klasa patronacka, edycja II
14.09.2017

Klasa patronacka, edycja II

Niezmiernie miło nam poinformować, iż dopisujemy kolejny rozdział we współpracy z pilskimi placówkami edukacyjnymi. Kontynuując dobrą praktykę nowatorskiego projektu „Klasy patronackiej”, w dniu 11 września 2017 r. GWDA sp. z o.o. oficjalnie objęła 3 letnim patronatem uczniów klasy I b, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile.

Przeczytaj więcej
Porozumienie o zawiązaniu Pilskiego Klastra Energetycznego
11.09.2017

Porozumienie o zawiązaniu Pilskiego Klastra Energetycznego

W dniu 11 września podpisane zostało pierwsze Porozumienie o zawiązaniu Pilskiego Klastra Energetycznego, którego celem jest stworzenie samowystarczalnej energetycznie Gminy. Będzie to możliwe poprzez rozbudowę wewnętrznych źródeł energii. Przedmiotowy Klaster utworzyły następujące podmioty: Gmina Piła, GWDA spółka z o.o. w Pile, Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. w Pile, FOTOWOLTAIKA PIŁA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Pile oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile.

Przeczytaj więcej
Obchodziliśmy
04.07.2017

Obchodziliśmy "Międzynarodowy dzień bez foliówek"

Podczas wczorajszego wydarzenia, GWDA sp. z o.o. obdarowywała w pełni biodegradowalnymi i kompostowalnymi reklamówkami, ZM PRGOK składanymi torbami materiałowymi, a Związek Aktywności Zawodowej z kolei, torbami wykonanymi ze zużytych banerów reklamowych.
Efektem naszych wspólnych działań, były setki osób, zaopatrzone w przyjazne środowisku zamienniki.
W czasie trwania akcji, edukowaliśmy również, dlaczego foliówki są tak bardzo szkodliwe dla środowiska. Nie było to trudne, ponieważ perspektywa foliówki rozkładającej się w środowisku przez 500 lat, do takiej, która potrzebuje na to 2 tygodnie, natychmiast trafiała do świadomości mieszkańców. 
Aby dodatkowo wesprzeć przekaz naszej akcji...

Przeczytaj więcej