GWDA Aktualności

Aktualności

Nauka poprzez zabawę, czyli kolejna Klasa Patronacka GWDA sp. z o. o.
19.09.2019

Nauka poprzez zabawę, czyli kolejna Klasa Patronacka GWDA sp. z o. o.

Nauka może być też świetną zabawą- o tym już niedługo przekonają się uczniowie nowej Klasy Patronackiej GWDA sp. z o. o. z pilskiej Szkoły Podstawowej nr 12.
Podpisanie porozumienia o współpracy odbyło się 18 września 2019 roku w szkolnej bibliotece, a uczestniczyli w nim: Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o. – Tomasz Wojciechowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12- Marcin Borowicz. Począwszy od roku 2014, jest to już 3 "klasa" objęta patronatem GWDA sp. z o.o., pierwszą były dzieci w Szkole Podstawowej nr 2, a kolejną (nadal są - ostatni rok) maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1. Projekt jest nowatorski, a jego przedmiotem jest objęcie 3-letnim patronatem przez GWDA sp. z o. o. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej.

Przeczytaj więcej
Briefing prasowy w Centrum OZE
08.08.2019

Briefing prasowy w Centrum OZE

W dniu wczorajszym na terenie naszej spółki odbył się briefing prasowy, dotyczący realizacji inwestycji „Budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego OZE przez GWDA sp. z o.o. w Pile”.
Fakt zaawansowanych prac budowlanych - postawienia paneli fotowoltaicznych oraz kontenera biurowego, w którym prowadzone będą badania nad nowymi technologiami związanymi z Odnawialnymi Źródłami Energii, był dobrą okazją do przekazania informacji z "placu budowy".

Przeczytaj więcej
O GWDZIE w najnowszym numerze
01.08.2019

O GWDZIE w najnowszym numerze "BIOMASY"

Niezmiernie miło nam poinformować, iż znaleźliśmy się na łamach najnowszego numeru magazynu branżowego "BIOMASA".
Będąc jedną z najbardziej wydajnych instalacji w kraju, działania naszej spółki zostały przedstawione w kontekście sukcesywnego zagospodarowywania osadów ściekowych.
O produkcji, wizji środowiskowej spółki, czy uznaniu na arenie międzynarodowej, wszystko to w poniższym materiale.

Przeczytaj więcej
07.06.2019

"Ty też możesz zostać EKO-Bohaterem" nową akcją edukacyjną GWDA sp. z o.o.

Kto obrońcą jest przyrody - dba o oszczędzanie wody!
Stosując się do powyższego - 6 czerwca 2019 r. rozpoczęliśmy cykl prelekcji "Ty też możesz zostać EKO-Bohaterem!".
Na przykładzie naszej książeczki edukacyjnej (przygotowanej specjalnie na tę okazję), będziemy uświadamiać najmłodszych, jak ważne w życiu człowieka jest środowisko i rozsądne korzystanie z jego zasobów.

Przeczytaj więcej
Zorganizowaliśmy pilski
05.07.2019

Zorganizowaliśmy pilski "Dzień bez foliówki"

Każdego dnia pozbywamy się milionów plastikowych torebek, a bez odpowiedniej determinacji w powstrzymywaniu tego trendu, nasza przyszłość jawi się w czarnych barwach.
GWDA sp. z o.o. wraz ze spółką TARPIL, po raz kolejny zorganizowały pilskie obchody „Międzynarodowego dnia bez foliówki”. Podczas wydarzenia, pracownicy pilskiej oczyszczalni starali się ukazać ten poważny problem, za pomocą nauki przez zabawę.

Przeczytaj więcej
Przyjmowaliśmy delegację z Korei
23.05.2019

Przyjmowaliśmy delegację z Korei

22 maja 2019 r. gościliśmy w naszej spółce delegację Korei Południowej, na czele z prof. inżynierii chemicznej w College of Engineering na Uniwersytecie Hoseo, przewodniczącym Specjalnego Komitetu Energetycznego Chungnam Hydrogen Lee Taeck-Hong oraz Lee Soo-Young, dyrektorem ds. przemysłów przyszłości.
Goście mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi w naszej spółce, takimi jak pompy ciepła, farmą fotowoltaiczną oraz lampą hybrydową.
Podczas spotkania, profesor Lee Taeck-Hong przedstawił kroki podejmowane przez Koreę, w zakresie redukcji dwutlenku węgla do atmosfery na przykładzie inwestycji w elektromobilność.
Całe wydarzenie okazało się doskonałą okazją, do wymiany doświadczeń i zaprezentowania rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Przeczytaj więcej
Byliśmy na POWERGEN AFRICA
20.05.2019

Byliśmy na POWERGEN AFRICA

25 lutego 2019 r. została podpisana umowa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na mocy której GWDA sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie w wysokości maksymalnie 55 000,00 zł na udział w wystawie marki Wielkopolska, podczas wydarzenia POWERGEN AFRICA, odbywającego się w dniach 14-16 maja 2019 r. w Kapsztadzie, RPA.
Powyższe dofinansowanie zostało przyznane w ramach Działania 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2: Promocja gospodarcza regionu, Projekt pozakonkursowy "Gospodarna Wielkopolska".

Przeczytaj więcej
Punkt Odbioru Odpadów Zielonych nieczynny
14.05.2019

Punkt Odbioru Odpadów Zielonych nieczynny

informujemy, iż z powodu zmiany przepisów, z dniem 1 czerwca 2019 r. wstrzymujemy działalność ,,Punktu Odbioru Odpadów Zielonych”, zlokalizowanego w Pile, przy ul. Na Leszkowie 4 (przy wjeździe na teren Spółki GWDA).
Odpady zielone odbierane będą od mieszkańców (w systemie workowym) przez Operatora Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, bezpośrednio z miejsca ich wytworzenia (z posesji).

Przeczytaj więcej
GWDA w
22.03.2019

GWDA w "grupie wodorowej"

Wydatnie korzystając z rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii, GWDA sp. z o.o. jest wielkim orędownikiem tego typu technologii.
W czasach coraz większej świadomości społecznej, czymś naturalnym wydaje się być poszukiwanie nowych, niskoemisyjnych źródeł jej produkcji.
W związku z powyższym, Prezes zarządu GWDA sp. z o.o. dr inż. Tomasz Wojciechowski był jednym z reprezentantów Gminy Piła, podczas spotkania zorganizowanego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, dotyczącego strategii realizacji rozwoju technologii wodorowych.

Przeczytaj więcej
GWDA z wyróżnieniem
07.03.2019

GWDA z wyróżnieniem

Inteligentne rozwiązania zawsze w cenie!
Chcielibyśmy poinformować, iż działalność GWDA sp. z o.o., po raz kolejny została zauważona na arenie ogólnokrajowej.
Przeprowadzona przez naszą spółkę inwestycja, polegająca na "Instalacji pomp ciepła do ogrzewania budynków oczyszczalni ścieków, z wyłączeniem z eksploatacji kotłowni olejowej" otrzymała prestiżowe wyróżnienie, zajmując III miejsce w konkursie Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, na najlepszy przykład zastosowania pomp ciepła w przemyśle.
Wręczenie nagrody odbyło się 28 lutego, podczas VII Kongresu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła w Kielcach, a nagrodę odebrał Prezes Zarządu dr inż. Tomasz Wojciechowski.

Przeczytaj więcej
Byliśmy obecni na konferencji Europejskiej Sieci Przedsiębiorstw Społecznych
29.11.2018

Byliśmy obecni na konferencji Europejskiej Sieci Przedsiębiorstw Społecznych

Zachęcanie instytucji, firm czy całych społeczeństw do zmiany swojego podejścia na myślenie „z drugiej ręki” nie jest łatwe.
Każdy rozsądny obywatel chciałby, aby świat przechodził w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, ale czy jest to możliwe bez zmiany naszych przyzwyczajeń?
Czy świadomość społecznych i środowiskowych wartości „ponownego wykorzystania”, może pomóc w prowadzeniu ruchów konsumenckich?
Czy możemy zrobić więcej, aby „ponowne wykorzystanie” było bardziej atrakcyjne i wygodne?
Odpowiedzi na postawione wyżej pytania, mogliśmy usłyszeć na zorganizowanej przez RREUSE (Europejską Sieć Przedsiębiorstw Społecznych) konferencji „Uczynienie gospodarki o obiegu zamkniętym atrakcyjnym, wygodnym i globalnym”, której byliśmy dumnym uczestnikiem.

Przeczytaj więcej
Rusza budowa
09.11.2018

Rusza budowa "Centrum Badawczo-Rozwojowego OZE"

8 listopada 2018 roku została podpisana umowa, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, na mocy której GWDA sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie w wysokości 551 972,13 zł na „Budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego OZE przez GWDA sp. z o.o. w Pile”.
Projekt ten, którego całkowity koszt wynosi 848 657,17 zł, zakłada utworzenie centrum badawczo-rozwojowego wraz z niezbędną aparaturą oraz wartościami niematerialnymi i prawnymi przez GWDA sp. z o.o. w Pile, a zrealizowany zostanie na podstawie umowy konsorcjum pomiędzy GWDA sp. z o.o. a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile i Izbą Gospodarczą Północnej Wielkopolski w Pile.

Przeczytaj więcej