Aktualności

Obchodziliśmy "Międzynarodowy dzień bez foliówek"
Podczas wczorajszego wydarzenia, GWDA sp. z o.o. obdarowywała w pełni biodegradowalnymi i kompostowalnymi reklamówkami, ZM PRGOK składanymi torbami materiałowymi, a Związek Aktywności Zawodowej z kolei, torbami wykonanymi ze zużytych banerów reklamowych.
Efektem naszych wspólnych działań, były setki osób, zaopatrzone w przyjazne środowisku zamienniki.
W czasie trwania akcji, edukowaliśmy również, dlaczego foliówki są tak bardzo szkodliwe dla środowiska. Nie było to trudne, ponieważ perspektywa foliówki rozkładającej się w środowisku przez 500 lat, do takiej, która potrzebuje na to 2 tygodnie, natychmiast trafiała do świadomości mieszkańców.
Aby dodatkowo wesprzeć przekaz naszej akcji, wyświetlaliśmy wysokiej jakości materiały multimedialne, obrazujące życie w oceanach, i szkody jakie foliówki wyrządzają zwierzętom je zamieszkującym.

Porozumienie o zawiązaniu Pilskiego Klastra Energetycznego
W dniu 11 września podpisane zostało pierwsze Porozumienie o zawiązaniu Pilskiego Klastra Energetycznego, którego celem jest stworzenie samowystarczalnej energetycznie Gminy.
ędzie to możliwe poprzez rozbudowę wewnętrznych źródeł energii. Przedmiotowy Klaster utworzyły następujące podmioty: Gmina Piła, GWDA spółka z o.o. w Pile, Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. w Pile, FOTOWOLTAIKA PIŁA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Pile oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile.
Partnerzy Klastra w ramach podpisanego Porozumienia zobowiązali się do współpracy w zakresie transferu wiedzy, wdrażania innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii.
Działania te przełożą się na wzmocnienie konkurencyjności podmiotów tworzących klaster w zakresie związanym z branżą energetyczną, ze szczególnym naciskiem na pozyskanie energii odnawialnej.

Współdzielnia Piła ruszyła!
25 października, z inicjatywy Prezesa Zarządu GWDA sp. z o.o. Tomasza Wojciechowskiego, wsparciu Miasta Piła, Tarpil Sp. z o.o. oraz InwestPark Piła, powstał niezwykły punkt na mapie Polski.
„Współdzielnia”, bo o tym miejscu mowa jest nowatorskim projektem, zakładającym utworzenie niedużego punktu usługowego dla mieszkańców miasta Piły.
W wielkim skrócie, głównym zamysłem działalności „Współdzielni” jest chęć, aby to właśnie mieszkańcy zaopatrywali półki „Współdzielni”, mogąc następnie z powodzeniem z jej bogactw skorzystać.
Mowa tutaj o takich przedmiotach jak stare kartony czy słoiki, z których mieszkańcy będący w potrzebie, mogliby za symboliczną opłatą skorzystać.
Do „Współdzielni” można również przynieść stare czasopisma czy książki, które będzie można zostawić, bądź wymienić je na takie, które nas interesują, znajdujące się w danym momencie w jej zasobach. Kolejną z usług dostępnych na miejscu, będzie automat do odbioru opakowań PET, gdzie za każdorazowe przekazanie 10 plastikowych butelek otrzymamy żetony, które będzie można wymienić na w pełni biodegradowalne reklamówki, czy usługi świadczone w ramach „Współdzielni”.

Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe OZE
2 lutego 2018 r. doszło do podpisania umowy konsorcjum, mającej na celu wybudowanie na terenie GWDA sp. z o.o. "Centrum Badawczo-Rozwojowego Odnawialnych Źródeł Energii w Pile".
W skład konsorcjum weszła GWDA sp. z o.o., PWSZ w Pile oraz Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.
Na realizację tego innowacyjnego projektu został już zgłoszony wniosek o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (dofinansowanie do 80%), w ramach Wielkopolskiego Regionalnego programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Podpisania umowy dokonali: dr inż. Tomasz Wojciechowski – Prezes GWDA sp. z o.o.; prof. dr hab. Donat Mierzejewski – Rektor PWSZ w Pile oraz Grzegorz Marciniak – Prezes IGPW.

"Z pierwszej ręki" - wywiad z Prezesem GWDA sp. z o.o. Tomaszem Wojciechowskim
Poniżej prezentujemy wywiad z Prezesem GWDA sp. z o.o. Tomaszem Wojciechowskim, który ukazał się w ostatnim wydaniu "Z pierwszej ręki".
Tematyką wywiadu było Repair Café Piła, inicjatywa której Prezes Tomasz Wojciechowski jest pomysłodawcą.
Zapraszamy do lektury - artykuł do przeczytania tutaj.

Testy instalacji dezodoryzacji w GWDA sp. z o.o.
Testy instalacji dezodoryzacji w GWDA sp. z o.o.
W związku z faktem okresowego występowania uciążliwości zapachowych, mając na uwadze jak największy komfort życia naszych mieszkańców, GWDA sp. z o.o. szuka nowych rozwiązań niwelowania potencjalnych zdarzeń tego typu.
"Pomimo iż na chwilę obecną GWDA sp. z o.o. spełnia wymagania najlepszej dostępnej techniki i technologii (BAT), to cały czas myślimy jak być krok do przodu" - mówi Tomasz Wojciechowski, Prezes GWDA sp. z o.o.
W związku z powyższym w dniach 17-19.08.2016 r., na terenie GWDA sp. z o.o. przeprowadzono testy instalacji dezodoryzacji, mającej na celu dodatkowe ograniczenie związków złowonnych powstających na terenie oczyszczalni.
Cały czas analizujemy wyniki badań testowanej technologii, ponieważ zapewnienie najwyższego komfortu naszym mieszkańcom jest jedną z osi priorytetowych naszej spółki", podsumował Prezes GWDA sp. z o.o.

GWDA ze Staszicem
Niezmiernie miło nam zakomunikować, iż GWDA sp. z o.o. otrzymała nagrodę Staszica, w organizowanej przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski gali, dla wyróżniających się przedsiębiorców, instytucji, organizacji i osób działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.
Nasza spółkę spotkał niezwykły zaszczyt, otrzymania nagrody w kategorii "Nagroda Honorowa”, za "20 lat działalności z szacunkiem dla środowiska i życia człowieka", gdzie kapituła konkursu oceniła całokształt działalności GWDA sp. z o.o. na przestrzeni lat.
Nagrodę z rąk przewodniczącego kapituły, Prezesa Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski - Grzegorza Marciniaka, odebrał Prezes GWDA sp. z o.o. - Tomasz Wojciechowski.

"SZKOŁA Kompostowania" nowym projektem GWDA sp. z o.o.
W dniu 9 listopada, GWDA sp. z o.o. oficjalnie ruszyła z akcją „SZKOŁA Kompostowania”.
Cała inicjatywa polega na ustawieniu na terenie trzech szkół podstawowych w Pile, Urzędu Miasta oraz Inwestparku, kompostowników o pojemności 600 litrów, wraz z kolorową instrukcją, obrazującą w przystępny sposób ideę kompostowania.
Projekt ten ma charakter edukacyjny, ponieważ zarówno dzieci, jak i dorośli, powinni wiedzieć iż z faktem kompostowania wiąże się również dużo łatwiejsze, właściwie bezproblemowe segregowanie odpadów i sukcesywne poddawanie ich recyklingowi.
W związku z powyższym, kompostowanie ma bezpośredni wpływ na skuteczność segregacji odpadów, co na chwilę obecną jest jednym z priorytetów w krajach Unii Europejskiej.
Symboliczne przekazanie kompostownika przez inicjatora akcji, Prezesa GWDA sp. z o.o. – Tomasza Wojciechowskiego, odbyło się na konferencji prasowej, na której zjawili się przedstawiciele podmiotów uczestniczących w akcji, z Prezydentem Miasta Piły – Piotrem Głowskim na czele.

GWDA sp. z o.o. EKOSYMBOLEM roku 2016!
Bardzo miło nam zakomunikować, iż działania GWDA sp. z o.o. przyniosły nam tytuł EKOSYMBOLU roku 2016!
Kapituła programu doceniła przede wszystkim, sprawność i profesjonalizm realizacji projektu, gwarantującego oczyszczanie ścieków w standardzie przewyższającym wymagane normy, a także szeroko zakrojoną proekologiczną działalność edukacyjną.
Nagroda została objęta honorowym patronatem Głownego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a wręczenie odbyło się na uroczystej gali w Katowicach.
"Dziękujemy za dostrzeżenie naszej działalności, a wyróżnienie to motywuje nas, do jeszcze większych starań na rzecz społeczności lokalnej" podkreśla Prezes GWDA sp. z o.o. - Tomasz Wojciechowski.
Nagrodę z rąk Leszka Karskiego, dyrektora Departamentu Strategii i Kumunikacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, odebrał w imieniu GWDA sp. z o.o. Bartosz Bober - inspektor ds. rozwoju i marketingu.

"Zbiórka odpadów "bio" kluczem do GOZ-u (gospodarki o obiegu zamkniętym)"
W najnowszym wydaniu magazynu "Recykling", ukazała się obszerna publikacja, autorstwa Prezesa GWDA sp. z o.o. - Tomasza Wojciechowskiego, pt. ""Zbiórka odpadów "bio" kluczem do GOZ-u".
Zapraszamy do zapozania się z treścią tego artykułu, którego pełną wersję znajdziemy pod poniższym odnośnikiem:
"Zbiórka odpadów "bio" kluczem do GOZ-u (gospodarki o obiegu zamkniętym)".
Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Za nami Międzynarodowy Dzień Wody
Na dzień 22 marca przypada oficjalny Międzynarodowy Dzień Wody.
W tym roku świętowaliśmy go, razem z najmłodszymi uczniami Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie.
Głównym zajęciem postawionym przed maluchami, było przygotowanie rysunków obrazujących dbanie o naturalne zasoby wody, co sprawiło wszystkim niezwykłą frajdę.
Możemy tylko przyklasnąć takim działaniom, toteż z wielką przyjemnością współuczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, symbolicznie nagradzając wszystkie klasy, podkreślając niezwykłe zaangażowanie i kreatywność najmłodszych.

"SZKOŁA Kompostowania" w przedszkolach
"Drogie dzieci, szanowna kadro. Witam Was wśród uczestników Szkoły Kompostowania. Pamiętajmy, że kompost to gleba, a gleba to życie!"
Tymi słowami Prezes GWDA sp. z o.o. - Tomasz Wojciechowski, symbolicznie powitał dzieci, jak również przedstawicieli kolejnych pięciu przedszkoli, które od 10 marca stały się aktywnymi uczestnikami "Szkoły Kompostowania". Podczas symbolicznego włączenia do naszego projektu, dzieci dowiedziały się, na czym polega proces kompostowania, a kiedy wprowadzenie dobiegło końca, kompostownik cieszył się z ich strony niezwykłym zainteresowaniem. Z tego miejsca dziękujemy przedstawicielom dyrekcji Przedszkola Publicznego nr: 2, 8, 13, 14 i 17, za wyrażenie chęci uczestnictwa w naszym projekcie.
"Są dwa cele naszej akcji. W każdym przedszkolu jest stołówka, i chcemy aby te odpady z nich zostały przetworzone w kompost. A drugi to cel edukacyjny – chcemy aby dzieci od tych najmłodszych lat uczyły się jak gospodarować odpadami. Chcielibyśmy krok po kroku, aby wszystkie szkoły i przedszkola włączyły się w ten projekt. Od teraz, wspólnie będziemy wpływać na świadomość przyszłych pokoleń." podsumował Tomasz Wojciechowski, prezes GWDA sp. z o.o.