GWDA Aktualności

Aktualności

GWDA z certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® 2016
05.04.2017

GWDA z certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® 2016

Niesłychanie miło nam zakomunikować, iż nasza spółka zdobyła tytuł JAKOŚĆ ROKU® 2016 w kategorii "Ekologia".
Uwagę kapituły, zwrócił szereg innowacyjnych rozwiązań ekologicznych, zaimplementowanych w proces funkcjonowania GWDA sp. z o.o.
Cieszymy się, że działania podejmowane przez GWDA sp. z o.o., są doceniane nie tylko na rynku lokalnym, ale również na arenie ogólnokrajowej.
Gala wręczenia nagród odbyła się w Katowicach, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli między innymi: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Krajowa Izba Gospodarcza, Prezydent Miasta Katowice oraz Marszałek Województwa Śląskiego.
Wyróżnienie w imieniu GWDA sp z o.o., odebrał osobiście Prezes Zarządu - Tomasz Wojciechowski.

Przeczytaj więcej
Klasa patronacka GWDY - edycja II
14.09.2017

Klasa patronacka GWDY - edycja II

Podpisanie porozumienia o współpracy odbyło się w szkolnej bibliotece, a uczestniczyli w nim: Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o. – Tomasz Wojciechowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – Marzenna Urbaniak, oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Sebastian Dzikowski. Porozumienie ma na celu wspieranie Szkoły w jej działalności edukacyjnej, oraz wdrożenie działań urozmaicających 3 letni program kształcenia w klasach I-III, mogących przyczynić się do lepszego wypracowania postaw ekologicznych.
„Biorąc pod uwagę niewątpliwy sukces, jakim okazała się pierwsza edycja „klasy”, kiedy to w 2014 r. nawiązaliśmy niezwykle owocną współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1, kontynuacja projektu była czymś naturalnym.
Różnorodność aktywności w których dzieci na przestrzeni ostatnich trzech lat brały udział jest niebywała, a nauka poprzez zabawę wydaje się sprawiać dzieciom najwięcej frajdy. Współpraca ta pozostawiła w naszej pamięci wiele pozytywnych wspomnień. Jestem przekonany, że nie inaczej będzie i tym razem, czego sobie, maluchom i przedstawicielom Szkoły Podstawowej nr 1 niniejszym życzę.” podsumował Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o. – Tomasz Wojciechowski.

Przeczytaj więcej
Grupa robocza ds. adaptacji do zmian klimatu w GWDA sp. z o.o.
11.07.2018

Grupa robocza ds. adaptacji do zmian klimatu w GWDA sp. z o.o.

10 lipca odbyła się w naszej spółce wizyta "Grupy Roboczej ds. Adaptacji do Zmian Klimatu krajowej sieci organów środowiskowych i instytucji zarządzających funduszami unijnymi" w ramach projektu "Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju".
Owa grupa robocza, obejmuje 21 specjalistów z różnych instytucji, takich jak:
Ministerstwo Środowiska, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Urzędy Marszałkowskie czy Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

Z technologią oraz innowacyjnymi rozwiązaniami zastosowanymi w GWDA sp. z o.o. zaznajamiał "Grupę" Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o. dr inż. Tomasz Wojciechowski.
Żadne pytanie ekspertów nie zostało pozostawione bez odpowiedzi, i na wszystkie z nich w wyczerpujący sposób odpowiadał Prezes Wojciechowski.
Eksperci „Grupy” byli pod wrażeniem sposobu zagospodarowania przez GWDA sp. z o.o. osadu ściekowego, jak również uwagę ich zwrócił, sposób ogrzewania budynków administracyjnych ciepłem pozyskiwanym wprost ze ścieków.

Przeczytaj więcej
Jesteśmy od
22.09.2016

Jesteśmy od "zielonej roboty" - wywiad z Prezesem GWDA sp. z o.o. Tomaszem Wojciechowskim, Przegląd Komunalny (09/2016)

Zapraszamy do zapoznania się z treścią obszernego wywiadu z Prezesem GWDA sp. z o.o. - Tomaszem Wojciechowskim, który ukazał się w ostatnim numerze miesięcznika branżowego "Przegląd Komunalny".
Znajdziemy w nim między innymi zagadnienia dotyczące promocji recyklingu organicznego i selektywnej zbiórki bioodpadów, czy relatywnie nowego tematu w Polsce, jakim jest zdolność adaptacji do gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym.
Artykuł możemy przeczytać 
tutaj, życzymy przyjemnej lektury.

Przeczytaj więcej
Połączenie spółek
09.09.2016

Połączenie spółek

Szanowni Państwo,
uprzejmie zawiadamiamy, że postanowieniem Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział IX Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 1 lipca 2016 roku zostało zarejestrowane (wpisane do KRS) połączenie Spółki Wodno-Ściekowej „GWDA” sp. z o.o. w Pile ze spółką Miejski Zakład Oczyszczania - Wysypisko spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pile [ul. Kusocińskiego 1, 64-920 Piła].
Powyższe połączenie Spółek zostało dokonane w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, poprzez przeniesienie całego majątku spółki Miejski Zakład Oczyszczania - Wysypisko spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  z siedzibą w Pile jako spółki przejmowanej na Spółkę Wodno-Ściekową „GWDA” sp. z o.o. w Pile jako spółkę przejmującą, wskutek czego Spółka Wodno-Ściekowa „GWDA” sp. z o.o. w Pile wstąpiła z mocy prawa we wszelkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej.
Ponadto informujemy, że w konsekwencji połączenia, uległa zmianie nazwa Spółki Wodno-Ściekowej „GWDA” sp. z o.o. w Pile na GWDA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nasze firmowe logo oraz wysokość kapitału zakładowego Spółki, który aktualnie wynosi: 27 887 500,00 zł.

Przeczytaj więcej