Klasa Patronacka

Klasa Patronacka

Z inicjatywy GWDA sp. z o.o., w dniu 9 września 2014 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich Dorota Frydrych, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Sebastian Dzikowski, oraz Prezes GWDA sp. z o. o. Tomasz Wojciechowski, podpisali porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka”.
Po 3 latach bardzo owocnej współpracy, w dniu 11 września 2017 roku, podpisano kolejną umowę o współpracy, tym razem z klasą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile.
Uroczystego podpisania umowy dokonali: Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o. o. Tomasz Wojciechowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile Marzenna Urbaniak. Trzecią już klasą Patronacką  GWDA sp. z o. o. zostały maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile. Podpisanie porozumienia o współpracy odbyło się 18 września 2019 roku w szkolnej bibliotece, a uczestniczyli w nim: Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o. o. – Tomasz Wojciechowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12- Marcin Borowicz. 

Projekt jest nowatorski, a jego przedmiotem jest objęcie 3-letnim patronatem przez GWDA sp. z o. o. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile.
Porozumienie ma na celu wspieranie działań Szkoły w jej działalności edukacyjnej, jak również wdrożenie działań urozmaicających 3-letni program kształcenia dzieci w klasach I-III.

BUDUJEMY ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNĄ

BUDUJEMY ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNĄ

Realizacja projektu ma przyczynić się do lepszego wypracowania ekologicznych zachowań od najmłodszych lat, rozwijania zainteresowań oraz kształtowania umiejętności niezbędnych w codziennym życiu.
Wsparcie merytoryczne dla nauczycieli, w obszarze zajęć z zakresu edukacji ekologicznej oraz wsparcie organizacyjne wycieczek krajoznawczych i przedmiotowych, to tylko niektóre działania objęte wsparciem Spółki.

Wydarzenia

Klasa Patronacka GWDA sp. z o.o. w Centrum Edukacji Ekologicznej
06.07.2017

Klasa Patronacka GWDA sp. z o.o. w Centrum Edukacji Ekologicznej

W dniach 27-28 kwietnia, uczniowie klasy patronackiej GWDA sp. z o.o. udali się na niezwykłą wyprawę, a miejscem docelowym okazało się Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy.
Wyjazd ten, był podsumowaniem aktywnego, trzyletniego uczestnictwa w naszym pionierskim projekcie, zarówno uczniów, rodziców jak i wychowawczyni opiekującej się klasą patronacką - Pani Beaty Szwarc-Gazdy.

Czas spędzony w Centrum Edukacji Ekologicznej był wyjątkowo dobrze...

Klasa patronacka z
02.12.2016

Klasa patronacka z "Poezją wędrującą"

W ramach projektu "Poezja wędrująca", uczniowie klasy patronackiej GWDA sp. z o.o. wzięli udział w czytaniu wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima.
Wydarzenie miało miejsce 26 listopada na pilskim Dworcu PKP, i odbyło się w ramach XXXIX Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, którego organizatorem jest Poznański Oddział Związku Literatów Polskich.
Uczniów „Dwójki” do udziału w projekcie zachęcił Prezes GWDA sp. z o.o. - Tomasz Wojciechowski, który jednocześnie był aktywnym uczestnikiem sobotniego spotkania.

 

 

Z wizytą w fokarium (Sea Park w Sarbsku)
10.06.2016

Z wizytą w fokarium (Sea Park w Sarbsku)

Uczniowie klasy patronackiej GWDA sp. z o.o. w Pile w nagrodę za drugi rok aktywnej pracy przy realizacji projektu, pojechali do największego fokarium w Polsce - Sea Parku w Sarbsku oraz do Łeby.

Uczennica Klasy Patronackiej laureatem konkursu rysunkowego
12.09.2016

Uczennica Klasy Patronackiej laureatem konkursu rysunkowego

Dnia 8 września 2016 r., podczas Jubileuszu 40-lecia ciepłownictwa miasta Piły w Sali Miejskiej Invest Park, poznaliśmy wyniki konkursu rysunkowego MEC pod patronatem Prezydenta Piotra Głowskiego „Dbam o środowisko nie marnuję ciepła”. 
Nagrodę główną – rower,  otrzymała uczennica Klasy Patronackiej Gwdy , laureatka I miejsca – Julia Kobza.

Magiczny świat bajek
03.10.2016

Magiczny świat bajek

W sobotę 1 października 2016 r. uczniowie Klasy patronackiej GWDA sp. z o.o. obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Magiczny świat bajek”, które wystawione było w PWSZ w Pile.
Dzieci w towarzystwie rodziców mogły przyjemne spędzić czas i utrwalić  wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Aktorzy promowali aktywność fizyczną, zasady zdrowego odżywiania, higieny spożywania posiłków oraz postaw proekologicznych.
Aktorzy angażowali widzów do wspólnej gry na scenie. Bilety wstępu na teatrzyk ufundowała GWDA sp. z o.o.

IV Miejski Konkurs  Przyrodniczo-Ekologiczny
16.05.2016

IV Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

W dniu 16 maja odbył się IV Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Przyjaciele przyrody”, którego organizatorem jest Liga Ochrony Przyrody i Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile. Reprezentanci klasy patronackiej zdobyli drużynowo II miejsce.

W Nadleśnictwie Okonek
03.10.2016

W Nadleśnictwie Okonek

Dnia 29 września 2016 r. uczniowie Klasy patronackiej Gwdy zdobywali wiedzę z zakresu ochrony lasów na zajęciach w Nadleśnictwie Okonek. Pani Małgorzata Ufnowska, Specjalista Służby Leśnej ds. hodowli lasu, zabrała dzieci w podróż po ścieżce edukacyjnej i do zielonej klasy na projekcję filmu. Uczestnicy sprawdzili się w quizach przyrodniczych, a poznane zasady zachowania zastosowali obcując z naturą, w lesie i przy ognisku. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą Beatą Szwarc-Gazdą podziwiali piękny krajobraz w Rezerwacie na Wrzosowiskach. W ogrodzie przy zielonej klasie, posadzili sadzonki tui, w  podziękowaniu za ciekawą  lekcję przyrody. 
W nagrodę za wzorowe zachowanie i pilność otrzymali upominki i słodycze.

 

Świętujemy urodziny Ziemi
22.04.2016

Świętujemy urodziny Ziemi

Uczniowie klasy patronackiej w dniu 22 kwietnia świętowali wspólnie z dziećmi  pilskich szkół i przedszkoli urodziny Ziemi.

Cały świat chce odetchnąć  czystym powietrzem
12.12.2015

Cały świat chce odetchnąć czystym powietrzem

Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski po raz VIII zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Cały świat chce odetchnąć czystym powietrzem”. Do organizatora wpłynęło ponad 300 prac.

Z wizytą w rezerwacie przyrody
15.04.2015

Z wizytą w rezerwacie przyrody

Dnia 15 kwietnia uczniowie klasy patronackiej w rezerwacie Kuźnik podsumowali cykl spotkań przyrodniczych.

 

Podsumowanie akcji
03.08.2016

Podsumowanie akcji "Udrożnij myślenie, zmień złe nawyki"

Zwiększając świadomość mieszkańców, GWDA sp. z o.o. w Pile, wyszła z inicjatywą kampanii informacyjnej "Udrożnij myślenie - zmień złe nawyki", która to ma na celu szersze spojrzenie na temat prawidłowego korzystania z usług kanalizacyjnych.

Zabawa plastyczna z przedszkolakami
18.08.2016

Zabawa plastyczna z przedszkolakami

Dnia 22 marca uczniowie klasy IIb gościli sześciolatki z Przedszkola nr 4 wraz z wychowawczynią grupy  panią Małgorzatą Jankowską-Weiss. Podczas zajęć dzieci zgłębiały pojęcie recyklingu. Wykorzystując surowce wtórne  wykonały ozdoby wielkanocne.  Poznały tradycje związane ze zbliżającymi się świętami. Wspólnie spędzony czas upłynął dzieciom na  radosnej zabawie. 

Klasa Patronacka na 30-leciu GWDA sp. z o.o.
18.08.2016

Klasa Patronacka na 30-leciu GWDA sp. z o.o.

Dnia 26 lutego GWDA sp. z o.o. w Pile  świętowała jubileusz 30-lecia.

Święta w Klasie Patronackiej
18.08.2016

Święta w Klasie Patronackiej

W dniu 22 grudnia uczniowie „Klasy patronackiej”  zostali obdarowani paczkami z prezentami ufundowanymi przez GWDA sp. z o.o. w Pile. Wspaniałych wyników w nauce, wielu  przyjaźni, szczęścia i uśmiechu na twarzy życzyły dzieciom panie:  Angelika Sikora i Mirella Olejarczyk.

Z przyrodą za pan brat
18.08.2016

Z przyrodą za pan brat

W dniu 16 grudnia uczniowie klasy IIb w towarzystwie rodziców i wychowawcy, wybrali się na wyprawę do paśnika.
Naszym przewodnikiem po leśnych drogach była pani Anna Kałka z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, która przedstawiała różnorodne ciekawostki przyrodnicze.

Mikołajkowy dzień
18.08.2016

Mikołajkowy dzień

Mikołajkowy dzień nam się zdarzy, mikołajkowy dzień da Ci to o czym marzysz...
To słowa piosenki, którymi uczniowie „Klasy patronackiej” pod patronatem GWDA sp. z o.o. przywitali panią Annę Kałkę. Dnia 4 grudnia przybyła do „Dwójki” z podarunkiem od Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.

Leśnymi ścieżkami
18.08.2016

Leśnymi ścieżkami

W ramach projektu Klasa Patronacka, uczniowie z IIb zdobywali wiedzę przyrodniczą w Ośrodku Edukacji Leśnej Zdrojowa Góra, podczas zajęć prowadzonych przez panią Annę Kałkę.
Biletem wstępu na zajęcia, było zebranie liści przez każdego ucznia z określonych gatunków drzew.
 

Dwa skrzaty, dwa światy
19.08.2016

Dwa skrzaty, dwa światy

W sobotę, 3 października uczniowie klasy IIb w towarzystwie swoich rodziców obejrzeli teatrzyk pt. „Dwa skrzaty, dwa światy”.

Wycieczka do Fabryki Papieru w Kaczorach
19.08.2016

Wycieczka do Fabryki Papieru w Kaczorach

Dnia 16 września 2015 r. uczniowie klasy Ib w ramach projektu „Klasa Patronacka” odbyli wycieczkę do Fabryki Papieru w Kaczorach, która zajmuje się produkcją papierów toaletowych i ręczników papierowych. 
Fabryka, jako przedsiębiorstwo recyklingowe ogromną rolę przywiązuje do ekologii.

Rok naszej wspólnej przygody już za nami
19.08.2016

Rok naszej wspólnej przygody już za nami

Podziękowania za rok aktywnej współpracy przy realizacji projektu "Klasy patronackiej" kierujemy do Pani Dyrektor Doroty Frydrych za zaufanie, Pani wychowawczyni Beaty Szwarc-Gazdy za ogrom pracy włożony we wszystkie formy współpracy, rodzicom i dziadkom za wsparcie oraz dzieciom za uśmiech i jakże ważną lekcję patrzenia na życie z nieco innej perspektywy!
Poniżej GWDA sp. z o.o. oczami uczniów Klasy patronackiej

Rowerowo - Recyklingowo
19.08.2016

Rowerowo - Recyklingowo

W sobotę 20 czerwca uczniowie klasy objętej patronatem GWDA sp. z o.o. spotkali się na pilskiej Wyspie podczas Imprezy Ekologicznej "Rowerowo-Recyklingowo", na której promowali swoje prace. Pani Ewelina Dziubakiewicz-Skowrońska i Pani Aleksandra Stefańczyk zorganizowały wystawę projektów ekologicznych uczniów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Ognisko podsumowujące rok pod hasłem
19.08.2016

Ognisko podsumowujące rok pod hasłem "Segregacja odpadów"

W dniu 19 czerwca odbyło się na terenie GWDA sp. z o.o. spotkanie przy ognisku, na którym podsumowano roczną współpracę w ramach projektu „Klasa patronacka”.

Mali Giganci są wśród nas!
19.08.2016

Mali Giganci są wśród nas!

Jak się nie chwalić takim gigantycznym talentem jednej z naszych uczennic - Oli Kopacz.
Gratulujemy Olu I miejsca!
W tym miejscu znajdziemy artykuł dotyczący V Miejskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane Pierwszaki"

Niezapomniane chwile spędzone z babcią i dziadkiem
19.08.2016

Niezapomniane chwile spędzone z babcią i dziadkiem

W dniu 22 stycznia sześciolatki z Ib zaprosiły ukochane babcie i wspaniałych dziadków do wspólnej zabawy.