Nauka poprzez zabawę, czyli kolejna Klasa Patronacka GWDA sp. z o. o.
19.09.2019

Nauka poprzez zabawę, czyli kolejna Klasa Patronacka GWDA sp. z o. o.

Nauka może być też świetną zabawą- o tym już niedługo przekonają się uczniowie nowej Klasy Patronackiej GWDA sp. z o. o. z pilskiej Szkoły Podstawowej nr 12.
Podpisanie porozumienia o współpracy odbyło się 18 września 2019 roku w szkolnej bibliotece, a uczestniczyli w nim: Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o. – Tomasz Wojciechowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12- Marcin Borowicz. Począwszy od roku 2014, jest to już 3 "klasa" objęta patronatem GWDA sp. z o.o., pierwszą były dzieci w Szkole Podstawowej nr 2, a kolejną (nadal są - ostatni rok) maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1. Projekt jest nowatorski, a jego przedmiotem jest objęcie 3-letnim patronatem przez GWDA sp. z o. o. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej.
Celem projektu „Klasa patronacka” jest wdrożenie działań mających na celu urozmaicenie 3-letniego programu kształcenia dzieci w klasie I-III o tematykę ekologiczną. Realizacja projektu ma przyczynić się do lepszego wypracowania postaw ekologicznych, rozwijania zainteresowań oraz zwiększenia wrażliwości środowiskowej młodzieży szkolnej.
Wsparcie merytoryczne dla nauczycieli, w obszarze zajęć z zakresu edukacji ekologicznej, wsparcie organizacyjne wycieczek krajoznawczych i przedmiotowych, czy włączenie uczniów klasy patronackiej do uczestnictwa w wybranych imprezach i wydarzeniach prowadzonych przez Spółkę, to główne z działań objętych wsparciem Spółki.