Obchodziliśmy
04.07.2017

Obchodziliśmy "Międzynarodowy dzień bez foliówek"

Podczas wczorajszego wydarzenia, GWDA sp. z o.o. obdarowywała w pełni biodegradowalnymi i kompostowalnymi reklamówkami, ZM PRGOK składanymi torbami materiałowymi, a Związek Aktywności Zawodowej z kolei, torbami wykonanymi ze zużytych banerów reklamowych.
Efektem naszych wspólnych działań, były setki osób, zaopatrzone w przyjazne środowisku zamienniki.
W czasie trwania akcji, edukowaliśmy również, dlaczego foliówki są tak bardzo szkodliwe dla środowiska. Nie było to trudne, ponieważ perspektywa foliówki rozkładającej się w środowisku przez 500 lat, do takiej, która potrzebuje na to 2 tygodnie, natychmiast trafiała do świadomości mieszkańców. 
Aby dodatkowo wesprzeć przekaz naszej akcji, wyświetlaliśmy wysokiej jakości materiały multimedialne, obrazujące życie w oceanach, i szkody jakie foliówki wyrządzają zwierzętom je zamieszkującym.
Jak widać, los naszej planety nie jest pilanom obojętny, a w zetknięciu z ekologiczną alternatywą, chętnie z niej korzystają.
Z tego miejsca, chcielibyśmy podziękować Instytutowi Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, za objęcie "dnia" swoim patronatem, oraz Galerii VIVO! Piła, Media Expert i BASF Polska, za udzielenie aktywnego wsparcia podczas organizacji "Międzynarodowego dnia bez foliówek".