06.07.2017

Szkoła Kompostowania

W dniu 9 listopada, GWDA sp. z o.o. oficjalnie ruszyła z akcją „SZKOŁA Kompostowania”.
Cała inicjatywa, polega na ustawieniu kompostowników o pojemności 600 litrów, wraz z kolorową instrukcją, obrazującą w przystępny sposób ideę kompostowania.
Projekt ten ma charakter edukacyjny, ponieważ zarówno dzieci, jak i dorośli, powinni wiedzieć iż z faktem kompostowania wiąże się również dużo łatwiejsze, właściwie bezproblemowe segregowanie odpadów i sukcesywne poddawanie ich recyklingowi.
W związku z powyższym, kompostowanie ma bezpośredni wpływ na skuteczność segregacji odpadów, co na chwilę obecną jest jednym z priorytetów w krajach Unii Europejskiej.
Symboliczne przekazanie kompostownika przez inicjatora akcji, Prezesa GWDA sp. z o.o. – Tomasza Wojciechowskiego, odbyło się na konferencji prasowej, na której zjawili się przedstawiciele podmiotów uczestniczących w akcji, z Prezydentem Miasta Piły – Piotrem Głowskim na czele.

Kolejnym etapem naszej akcji, było zaangażowanie dzieci w wieku przedszkolnym.
Dokładnie 10 marca 2017 r. przedstawiciele kolejnych pięciu przedszkoli, stali się aktywnymi uczestnikami "Szkoły Kompostowania".
Podczas symbolicznego włączenia do naszego projektu, dzieci dowiedziały się, na czym polega proces kompostowania, a kiedy wprowadzenie dobiegło końca, kompostownik cieszył się z ich strony niezwykłym zainteresowaniem. Z tego miejsca dziękujemy przedstawicielom dyrekcji Przedszkola Publicznego nr: 2, 8, 13, 14 i 17, za wyrażenie chęci uczestnictwa w naszym projekcie.

W projekcie uczestniczą następujące podmioty:
Gimnazjum nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pile,
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile,
Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile,
Przedszkole Publiczne nr 2 w Pile,
Przedszkole Publiczne nr 8 w Pile,

Przedszkole Publiczne nr 13 w Pile,
Przedszkole Publiczne nr 14 w Pile,
Przedszkole Publiczne nr 17 w Pile.

"Są dwa cele naszej akcji. W każdym przedszkolu jest stołówka, i chcemy aby te odpady z nich zostały przetworzone w kompost. A drugi to cel edukacyjny – chcemy aby dzieci od tych najmłodszych lat uczyły się jak gospodarować odpadami. Chcielibyśmy krok po kroku, aby wszystkie szkoły i przedszkola włączyły się w ten projekt. Od teraz, wspólnie będziemy wpływać na świadomość przyszłych pokoleń." podsumował Tomasz Wojciechowski, prezes GWDA sp. z o.o.