Umowa na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych
20.04.2021

Umowa na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych

Z ogromną radością informujemy, iż 16 kwietnia 2021 roku GWDA sp. z o. o. i Państwowa Uczelnia im. Stanisława Staszica w Pile podpisały umowę na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w ramach wspólnego projektu pn. "Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego OZE". Prace badawcze dotyczyć będą m.in. optymalizacji mikrosieci prosumenckiej OZE, wydajności ogniw fotowoltaicznych, autonomicznego powietrznego systemu zasilania i optymalizacji sieci energetycznej w gospodarce.

Jak podkreślił dr Tomasz Wojciechowski, Prezes Zarządu Spółki GWDA: "Jest to jeden z największych projektów w naszym regionie, jaki realizuje branża komunalna z nauką – Zależy nam, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania w naszym mieście. Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, stworzyliśmy Centrum Badawczo-Rozwojowe w Pile i możemy uruchomić kolejny etap – badania. Ich efekty wdrażać będziemy w przedsiębiorstwie."

Przypominamy, iż 8 listopada 2018 roku została podpisana umowa, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, na mocy której GWDA sp. z o. o. otrzymała dofinansowanie w wysokości 524 474,89 zł na „Budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego OZE przez GWDA sp. z o. o. w Pile”.