Współdzielnia Piła ruszyła!
14.10.2017

Współdzielnia Piła ruszyła!

25 października, z inicjatywy Prezesa Zarządu GWDA sp. z o.o. Tomasza Wojciechowskiego, wsparciu Miasta Piła, Tarpil Sp. z o.o. oraz InwestPark Piła, powstał niezwykły punkt na mapie Polski.
„Współdzielnia”, bo o tym miejscu mowa jest nowatorskim projektem, zakładającym utworzenie niedużego punktu usługowego dla mieszkańców miasta Piły.
W wielkim skrócie, głównym zamysłem działalności „Współdzielni” jest chęć, aby to właśnie mieszkańcy zaopatrywali półki „Współdzielni”, mogąc następnie z powodzeniem z jej bogactw skorzystać.
Mowa tutaj o takich przedmiotach jak stare kartony czy słoiki, z których mieszkańcy będący w potrzebie, mogliby za symboliczną opłatą skorzystać.
Do „Współdzielni” można również przynieść stare czasopisma czy książki, które będzie można zostawić, bądź wymienić je na takie, które nas interesują, znajdujące się w danym momencie w jej zasobach. Kolejną z usług dostępnych na miejscu, będzie automat do odbioru opakowań PET, gdzie za każdorazowe przekazanie 10 plastikowych butelek otrzymamy żetony, które będzie można wymienić na w pełni biodegradowalne reklamówki, czy usługi świadczone w ramach „Współdzielni” (tworzenie paczek pocztowych, użytkowanie niszczarki do dokumentów).
Kolejną z usług oferowanych na miejscu, będą lodówki których zawartością każdy z gości będzie mógł bezpłatnie się częstować. Oczywiście ich zaopatrzenie, będzie należało do mieszkańców bądź przedsiębiorców, którzy będą mogli dostarczać produkty, np. którym termin przydatności zbliża się ku końcowi.
W tej sytuacji, unikniemy marnowania żywności, mając dużą szansę na podzielenie się z najbardziej potrzebującymi. Projekt „Współdzielni” oficjalnie zaczyna swoje działanie od 26 października i codziennie będzie można skorzystać z jej dobrodziejstw, bądź podzielić się z innymi w potrzebie.
„Współdzielnia to projekt o charakterze powszechnym, stworzony dla mieszkańców i przez nich samych. Głównym jej przesłaniem jest ograniczenie nieustannie rosnącego konsumpcjonizmu, przy rozwijaniu takich wartości jak świadomość społeczna, zrównoważony rozwój czy zacieśnianie więzi społecznych.” Tomasz Wojciechowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o.